Türkiye'ye değişik tarihlerde farklı ülkelerden değerli sanatçılar gelmiştir ve gelmeye devam etmektedir. Ülkemizi yakın zamanlarda ziyaret eden önemli sanatçılardan biri de Romen ressam Valentin Chirvase'dir. 1958 yılında Romanya'da doğan ve Birlat Güzel Sanatlar Yüksek Okulu'ndan mezun olan sanatçı, ilk olarak 2005 yılında Türkiye'ye gelmiş ve iki yıl boyunca İstanbul'un güzelliklerini resmetmiştir. Bu dönemde yaptığı tabloların tamamı satılmış, bazıları devlet tarafından satın alınmıştır.

Chirvase'nin eserleri ülkesinde ve İtalya'da olduğu gibi Türkiye'de de, Rahmi M. Koç, İnan Kıraç gibi birçok koleksiyoncu ve sanatseverin envanterine girmeyi başarmıştır. Chirvase, Ayasofya, Kız Kulesi, Ortaköy Camii, İstanbul'un fenerlerini farklı ışıklarda, farklı mevsimlerde birkaç kez çalışmaktan kendini alamamıştır.

Rus resim sanatı ve ustaları üzerine de çalışan Valentin Chirvase başta Ayvazovski olmak üzere önde gelen Rus ressamların çok önemli tablolarını da yeniden resmetmiştir. Bu resimlerden örnekler "İstanbul'dan Güzellikler, Ustalardan Yansımalar" adlı sergimizde yer almaktadır.

Tüm sanatseverleri bekliyoruz.

HAKKIMIZDA

Türkiye'nin önde gelen kuruluşlarından Doğan Grup yatırımı olan Trump Alışveriş Merkezi, sınırsız alışveriş keyfinin yanı sıra gerçekleştirdiği etkinliklerle İstanbullular'ın öncelikli tercihleri arasında yer alıyor. Yerli ve yabancı en iyi markaların hizmet verdiği Trump Alışveriş Merkezi, alışverişle birlikte eğlence, yeme - içme alanları, sinema, tiyatro sahnesi, sergi salonu, özel çocuk katı gibi özellikleriyle öne çıkıyor.


DEVAMI

BASINDA BİZ

Yeni Birlik

TÜM HABERLER

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.