ARŞİV

Trump Art Gallery Tarih Açıklama
Güliz Baydemir ile 'Kes, Yapıştır' Yaratıcı Kolaj Atölyesi Mayıs 2023 Güliz Baydemir, “Arkhe” adlı sergisinde, günümüzde artan endüstrileşmeyle birlikte kendi alanını genişletmekte olan insanoğlunun kendine ve doğaya olan yabancılaşmasını, özlemini duyduğumuz özgür ve doğal yaşamın kurgusal inşası üzerinden ele alıyor.
Düşler Alemi - Nilüfer Topal Resim Sergisi Nisan 2023 Bilinçdışının derinliklerine gönderilmiş, ne olduğu bilinmeyen en ufak bir şeyin bile bizi rahatsız etme ve uykusuz bırakma potansiyeli vardır. 
Güz Bekleyişi - Zahit Yıldız Resim Sergisi Şubat / Mart 2023 Sergide Zahit Yıldız’ın son iki yılda ürettiği resimler yer almaktadır. Yıldız, bu resimlerinde yalnızlığa ve insanın ruh dünyasındaki yolculuklara dikkat çekmektedir. Figür ve kompozisyonlarında Güz'e özgü imgeler kullanarak insanın gizli arzularına kapı aralamayı hedeflemektedir.
Renk Titreşimleri - Turan Büyükkahraman Resim Sergisi Ocak 2023 Her rengin titreşimi, frekansı, kendine ait bir manyetik imzası vardır. Bu imza, kâinatın her zerresine vurulmuş bir mühür niteliğindedir. İnsanlık tarihi kadar eski olan "renklerin sembolik kullanımı" gerçekte bir öğretidir. Kurallarını insani zevklerin belirlediği ve ruhi sezgilerin süslediği içsel bir öğreti...
Bir Kabuğa Kiracı - Sümeyye Aydemir Aralık 2022 Yaralanabilir olmak, dünya ile aramızdaki geçirgenliğin tensel sınırını ifade etmektedir. Judith Butler, her birimizin yaralanabilir oluşumuzun altında yatan şeyin toplumsallık olduğunu söyler.
Yüzleşme - Dilara Çakal - Resim Sergisi Kasım 2022 Sanayi devrimi ile birlikte tüketim ekonomisine dönüşen doğa, insanın kendisi için oluşturduğu bir nesne konumuna indirgenmiştir.
Başrolde Hayvan - Erkan Şakar - Resim Sergisi Ekim 2022 İnsan hayatındaki her duygu, her durum ve her düşünceye en az bir hayvan karşılık gelmektedir. Bu hayvanların dış görünüşü, davranışları, doğadaki rolü ve insanlar olarak bizlerin onlara yükledikleri anlamlar itibariyle herhangi bir durumda mutlaka bir şeye birebir anlamında denk geldikleri aşikâr.
Yek - Mahmut Can Akagündüz - Resim Sergisi Eylül 2022 Bir ifade ya da ifadesizlik birçok şeyi anlatabilir. Portrelerde çizgi, nokta, boşluk ya da doluluk hepsinin bir görevi vardır. Portrelerdeki geleneksel motifler sadece estetik yanı ile değil resme kattığı anlam ile de ele alınmakta. Motiflerin ana formlarını bozmadan modern sanatla bütünleştirerek etnik portreler sunulmakta.
Kurmaca Mekânlar Karma Resim Sergisi Ağustos 2022 “Göğün sınırları altında kalan irili ufaklı algıladığımız her şeyin toplandığı boşluktur” mekân. Bu boşlukta her biri farklı kültürlerle yoğrulmuş 5 sanatçı farklı şehirlerden ortak bir noktaya sanatın kalbi İstanbul’da bir araya geliyor.
Dreams - Çiğdem Sarıçiçek Heykel Sergisi Temmuz 2022 Örtülü heykellerim, drapenin rastgele estetiğinin benim için hayranlık verici olmasından doğar. Bunun yanı sıra gizlemeyi ya da üzerini örtmeyi seçtiğimiz pek çok düşünce ya da duyguyu ifade etmenin bir yolu olarak son derece çekicidir
Ölüm Varken Daha Ciddi Ne Olabilir? Haziran 2022 Ölüm, hayatın ayrılmaz bir parçasıdır ve bunu biliyoruz artık. Her devirde insanlar ölümün anlamını düşünmüşler, onunla ilgili değişik tutumlar geliştirmişlerdir. Hem çok ciddi hem de çok sarkastik işlere yön vermişlerdir böylelikle bu kontekstin uç noktalarına gitme şanslarına erişmişler. Ölümün insan için anlamı, gelişim çağlarına göre farklılaşan tepkiler, ölüm korkusu, çağdaş insanın ölümün karşısındaki başlıca tutumları ve ölüm teması tutkusu bu işlerin ana fikrini oluşturmaktadır. Yapılan işlerde ise kadın figürler yaratılışı tasfir ederken elindeki kafatasları ölüme yaklaştıkları sarkasmı gösterir. Ortadaki iskelet ise ölümü beden olarak sembolize eder ve kalbini bu sarkazmdan saklayarak ciddiyeti korumaya çalışır. Lakin çevresindeki tüm yaratılış bunun farkındadır. Tıpkı bizim gibi...
Maskeler Mayıs 2022 Yaşama ayak uydurmak için hepimizin taktığı maskeler var. Yeni bir “ben” yaratmak ve buna çevremizi inandırmak için onları kullanıyoruz. Duygularımızı maskelerin ardına saklıyoruz, tepkilerimizi onların arkasına gizliyoruz, ya da arkasında umursamazca hareket edebildiğimiz güvenli bir duvar oluşturuyoruz.
I.Buluşma Sergisi Nisan 2022 Yedi heykel sanatçının bir araya geldiği 'I.Buluşma' sergisi 30 Nisan tarihine kadar Trump'ta sanatseverlerle buluşacak.
Kadın: Dün, Bugün, Yarın Sergisi Mart 2022 Trump Art Gallery, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü onurlandırmak üzere dokuz sanatçının eserleri yoluyla kadınlığa dair yaklaşımlarının yansıması ‘Kadın: Dün, Bugün, Yarın’ adlı karma sergiye ev sahipliği yapıyor. Sergi 5 Nisan tarihine kadar sanatseverlerle buluşacak.
Denizler Altında Resim Sergisi Şubat 2022 Deniz huzurdur, bilinmezliktir ve kimseye ait değildir….Başka bir dünyadır! Ait olmadığımız o dünyaya misafir olarak gidip, döndüğümüz bir yolculuktur…”Denizler Altında” koleksiyonumda sizlere ait olmadığımız o dünyadan birer pencere açarak yorumladım.
Diğer Şehir Resim Sergisi Ocak 2022

Bütün şehirlerin görünen, görülmek istenen, görülmesi beklenen ya da görülmemesi umulan, görülmek istenmeyen sokakları vardır. Bütün şehirlerin hep göz önünde olan; ama görülmek istenmeyen, yokmuşçasına davranılan, bazen rahatsız olunan insanları vardır.

Trump Art Gallery'de KYBELE Karma Resim Sergisi 1 - 30 Haziran

Trump Art Gallery, 'KYBELE' adlı karma sergiye ev sahipliği yapıyor. Hem kırılgan hem çok güçlü olan kadının farklı özelliklerine odaklanan KYBELE Sergisi sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Kadının farklı özelliklerine odaklanan 'KYBELE' adlı karma resim sergisinde 25 sanatçının birbirinden farklı kadın betimlemeleri yer alıyor.

Sınırsız Renkler Karma Resim Sergisi 1 - 30 Nisan Trump Art Gallery Dijital Sergi - Nisan 2020
Sınırsız Renkler Karma Resim Sergisi

Otizm Farkındalık Ayı’nda ünlü ressamların eserleriyle birlikte otizmli ve olağan gelişim gösteren çocuklarımızın yaptığı resimleri Trump Avm instagram hesabından dijital olarak paylaşıyoruz.

Sergiden elde edilen gelirin tamamı Otizm Güçlü Aile Derneği tarafından otizmli çocuklarımız için kullanılacaktır.

Eserlerle ilgili detaylı bilgi için; 
demetuyar@ogad.org
Trump Art Gallery'de Mart Sergisi: KYBELE 1 - 31 Mart Trump Art Gallery, 'KYBELE' adlı karma sergiye ev sahipliği yapıyor. Hem kırılgan hem çok güçlü olan kadının farklı özelliklerine odaklanan KYBELE Sergisi Mart ayı boyunca sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
Trump Art Gallery'de Şubat Sergisi: Nuh'un Gemisi 1 - 29 Şubat Resimlerinde rüya mekanlar yaratarak çağımız toplumuna ayna tutan sanatçı Güliz Baydemir’in, ‘Nuh’un Gemisi’ isimli sergisi, Şubat ayı boyunca Trump Art Gallery’de (TAG) sanatseverlerle buluşacak.
Trump Art Gallery'de Ocak Sergisi: 'Recolor' 02 - 31 Ocak Fotoğraf ve yarattığı illüzyonun üzerine deneyler sunan sanatçı Hakan Sorar'ın, 'Recolor' isimli sergisi Ocak ayı boyunca Trump Art Gallery'de (TAG) sanatseverlerle buluşacak. Sanatçı eserlerinde, sürekli değişen ve geride izler bırakan kentsel dönüşüm alanlarının fotoğraflarını yeni bir dil ile kurguluyor.
Trump Art Gallery'de Aralık Sergisi: 'Düzenin Sınırları' 01 - 31 Aralık Resimlerinde tabiat biçimleri üzerinde yoğunlaşan Zahit Yıldız'ın 'Düzenin Sınırları' isimli resim sergisi, Aralık ayı boyunca Trump Art Gallery'de (TAG) sanatseverlerle buluşacak. Sanatçı resimlerinde doğanın görünmeyen yönlerini kendi renk ve biçim anlayışıyla teşhir ediyor, 'sessiz sınırsızlık' kavramını ele alıyor.
'Ben İstersem' Fotoğraf Sergisi Trump Art Gallery'de 01 - 30 Kasım Aydın Doğan Vakfı'nın Gazeteci-Yazar Melis Alphan ve Fotoğraf Sanatçısı Mustafa Seven iş birliğiyle hayata geçirdiği Ben İstersem' adlı sergi, 1-30 Kasım tarihleri arasında Trump Art Gallery'de sanatseverlerle buluşuyor.
Trump Art Gallery'de Ekim Sergisi: 'Gece Gezenler' 1 - 31 Ekim Sanatçı Aslı Ekim'in 'Gece Gezenler' isimli resim sergisi, 1 Ekim'den itibaren bir ay boyunca Trump Art Gallery'de (TAG) sanatseverlerle buluşacak. Türk mitolojisinin canavarlarını konu alan sergide sanatçının 40'a yakın eseri yer alacak.
Trump Art Gallery'de Eylül Sergisi: 'Onun Çizgileri' 1 - 30 Eylül Türkiye'de ve yurt dışında başarılı çalışmalara imza atan K. Muzaffer Gençer'in 'Onun Çizgileri' isimli sergisi, 1 Eylül'den itibaren Trump Art Gallery'de (TAG) sanatseverlerle buluşacak. Sanatçının 'fovizm' etkisiyle oluşturduğu sergide 35'e yakın eser sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
Trump Art Gallery'de Ağustos Sergisi: 'GÖÇ' 1 - 31 Ağustos Trump Art Gallery, ülkeler arası göçün yanı sıra ruhsal göçü de yansıtan 'GÖÇ' adlı sergiye ev sahipliği yapıyor. 28 sanatçının, insanın göç etme kaygısı ve güdüsü üzerinden birbirinden çarpıcı eserler ortaya koyduğu sergi, 1-31 Ağustos tarihleri arasında ziyaret edilebilir.
Trump Art Gallery'de Temmuz Sergisi: 'Düşlü Geçmiş Zaman' 1 - 31 Temmuz Eskizleri ya da düşüncelerinde beliren imgeleri sürrealist bir ifadeyle tuvale aktaran sanatçı Aylin Örücü'nün 'Düşlü Geçmiş Zaman' adlı kişisel sergisi, Trump Art Gallery'de Temmuz'da sanatseverlerle buluşuyor.
Trump Art Gallery'de Haziran sergisi: 'Yarından Sonra' 1 - 30 Haziran Trump Art Gallery, dünya geleceğini tehdit eden küresel ısınma ve ekolojik duyarlılığa dikkat çekmek için 17 sanatçının buluştuğu 'Yarından Sonra' adlı karma sergiye ev sahipliği yapıyor. Sergi 1-30 Haziran tarihleri arasında Trump Art Gallery'de sanatseverlerle buluşacak.
İspanyol sanatçı Alfonso Ruiz Felipe’nin ‘De Dentro/İçerden’ adlı sergisi Trump Art Gallery’de 1 - 31 Mayıs 2019 Türkiye’de başarılı çalışmalara imza atan İspanyol sanatçı Alfonso Ruiz Felipe, ‘De Dentro/İçerden’ isimli seramik sergisiyle Trump Art Gallery’de sanatseverlerle buluşacak. Hayatın dalgalarını ve gelgitlerini yansıttığı eserlerini “İçerden” gelen bir duyguyla şekillendirdiğini belirten Alfonso Duiz Felipe’nin sergisi 1-31 Mayıs tarihleri arasında gezilebilir.
Otizmli çocuklardan 'Masumiyetin Umudu Sergisi' Nisan'da Trump Art Gallery'de 1 - 30 Nisan 2019 Trump Art Gallery, Nisan ayında anlamlı bir sergiye daha ev sahipliği yapıyor. Otizmli ve olağan gelişim gösteren çocukların Mart ayı süresince Trump AVM'de katıldıkları atölyelerde yaptıkları resimler, 1-30 Nisan tarihleri arasında Trump Art Gallery'de sergilenerek satışa sunulacak. Elde edilen gelirin tamamı, kısa vadede açılması planlanan Aile Danışma ve Eğitim Merkezi'ne kaynak sağlamak amacıyla Otizm Güçlü Aile Derneği (OGAD)'a bağışlanacak.
'Mulier (Kadın)' Sergisi Mart Ayında Trump'ta… 6 - 31 Mart 2019 Trump Art Gallery; kadına yönelik şiddete, çocuk gelinlere ve kadınların yaşadığı sorunlara dikkat çekmek için 20 sanatçının buluştuğu 'Mulier (Kadın)' adlı karma sergiye ev sahipliği yapıyor. Sergi 5-31 Mart tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak.
AnatoMia Resim Sergisi Şubat'ta Trump'ta… 01 - 28 Şubat 2019 Trump Art Gallery, Şubat ayında farklı ve özgün bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Sanatçı Heval Tonger Yazıcı’nın ‘AnatoMia’ adlı sergisi, insan anatomisini tekstil ve kâğıt malzemelerle yeniden biçimlendirdiği eserlerden oluşuyor.
Ünlü modacıdan sıradışı resim sergisi
'İz – Trace' sergisi Ocak ayında Trump'ta...
3 - 31 Ocak 2019 Trump Art Gallery, Ocak ayında farklı ve özgün bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Ünlülerin modacısı Hasan Koca'nın son 10 yılda hayata geçirdiği çalışmalardan oluşan İz Sergisi'nde sanatçının tasarımlarında kullandığı geometrik formlar üzerinden ortaya çıkardığı eserler sergileniyor.
'Metalist Manifesto Karma Metal Heykel Sergisi' Trump Art Gallery'de 1 Aralık 2018 - 2 Ocak 2019 Trump Alışveriş Merkezi'nde yer alan Trump Art Gallery, 'Metalist Manifesto' Karma Metal Heykel Sergisi'ne ev sahipliği yapıyor. Hayal gücünü özgürleştiren sergi, 1 Aralık 2018 - 02 Ocak 2019 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak.
'Pera Sanat Heykel Sergisi' Trump Art Gallery'de! 1 - 30 Kasım 2018 Antik Yunan sanatının ikonik örneklerinin, modern dönem simgeleriyle bir araya geldiği heykel sergisi 1 Kasım’dan itibaren Trump Art Gallery’de (TAG) sanatseverlerle buluşacak.
Gamze Lim 'Kırmızı Yansımalar' Sergisi 01-31 Ekim 2018 Resim sanatına çok küçük yaşlarda başlayan Gamze Lim, renklerin enerjisini ve ruhunu kendince yorumlayarak, özgün çalışmalar gerçekleştirmektedir. Hayattaki tüm tercihlerinde daima 'yüreğinin götürdüğü yere gidenlerden' biri olan Gamze Lim, tablo çalışmalarını da tamamen ruh haline göre yapmaktadır. Tablo çalışmalarında görünen soyut dışavurumculuk, sanatçının hissettiği enerjiyi ifade etme biçimiyken, tablolarında izleyicileri özgür bırakmayı amaçlamaktadır.
Valentin Chirvase - İstanbul'dan Güzellikler, Ustalardan Yansımalar 04 - 30 Eylül 2018 Türkiye'ye değişik tarihlerde farklı ülkelerden değerli sanatçılar gelmiştir ve gelmeye devam etmektedir. Ülkemizi yakın zamanlarda ziyaret eden önemli sanatçılardan biri de Romen ressam Valentin Chirvase'dir.
Tıpkısının Aynısı! Özgün Baskı Eser Sergisi 01 - 31 Ağustos 2018 İstanbul'un en gözde alışveriş merkezlerinden, Şişli, Mecidiyeköy'deki Trump AVM içerisinde yer alan Trump Art Gallery'nin (TAG) sergi faaliyetleri, yaz döneminde de devam ediyor.
Koleksiyon Sergisi 01 - 31 Temmuz 2018 Türkiye'de bir AVM içerisinde yer alan tek sanat galerisi olan Trump Art Gallery'de, 1 - 31 Temmuz tarihleri arasında "Koleksiyon Sergisi" sergilenecek.
Koleksiyon - Satış Sergisi by Serda Güvenç Trump Art Gallery'de 24 Mayıs - 25 Haziran Trump Art Gallery 24 Mayıs - 25 Haziran tarihleri arasında koleksiyoner Serda Güvenç'in sahip olduğu koleksiyonun bir kısmının sergileneceği özel bir sergiye ev sahipliği yapıyor.
Memduh Kuzay'ın 'Büyüleyen Şehir İstanbul' isimli sergisi Trump Art Gallery'de 19 Nisan - 21 Mayıs 2018 Türk Modern Resim Sanatı'nın son dönemdeki başarılı isimlerinden Memduh Kuzay'ın 'Büyüleyen Şehir İstanbul' isimli sergisi 21 Mayıs'a kadar Trump Art Gallery'de (TAG) sanatseverlerle buluşacak.
İspanyol sanatçıdan seramik sergisi Trump Art Gallery'de 14 Mart - 16 Nisan 2018 Türkiye'de başarılı çalışmalara imza atan Alfonso Ruiz Felipe'nin 'Mareas/Gelgit' isimli seramik sergisi 14 Mart - 16 Nisan tarihleri arasında Trump Art Gallery'de sanatseverlerle buluşuyor. Sanatçı, hayatın dalgalarını ve gelgitlerini yansıtan eserlerinde ışık ve gölge oyunlarına da yer veriyor.
'Ben Olmayan Heykel Sergisi' Trump Art Gallery'de 7 Şubat - 9 Mart 2018 Aylin Taslak, Büşra Kölmük, Mert Çıkılmazkaya ve Serap Kurtuluş'un metal, ahşap ve kompozit malzemeler kullanarak ürettiği heykelleri 7 Şubat'tan itibaren Trump Art Gallery'de (TAG) sanatseverlerle buluşacak.
'AĞ Sergisi' Trump Art Gallery'de 8 Ocak 2018 - 5 Şubat 2018 Selma Hekim 'AĞ Sergisi' ile 8 Ocak'tan itibaren Trump ART Gallery'de (TAG) sanatseverlerle buluşacak. Yaşamın içinde yer alan zıtlıkları ve uyumları çeşitli sembollerle güçlendirerek tuvale aktaran sergi, 5 Şubat'a kadar TAG'da olacak.
'Rumi Sergisi' Türkiye'de ilk defa Trump Art Gallery'de 8 Aralık 2017 - 6 Ocak 2018 Ressam Kamer Batıoğlu'nun 'Rumi Sergisi' ile 8 Aralık'tan itibaren Trump Art Gallery'de (TAG) sanatseverlerle buluşacak. Eserlerinde Mevlana'nın 7 öğüdünün kendisinde uyandırdığı hisleri anlatan Batıoğlu'nun sergisi, Dubai'den sonra Türkiye'de ilk defa TAG'da olacak.
'Anadolu'ya Yolculuk Sergileri' Trump Art Gallery'de 9 Kasım - 5 Aralık 2017 Ressam Kamer Batıoğlu'nun 2011 yılından bu yana sürdürdüğü, bu güne kadar Konya, Çorum, Ordu, Batman, Mardin, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Gaziantep gibi illerimizde sergilenen "Anadolu'ya Yolculuk Sergileri" projesi şimdi Trump Alışveriş Merkezi'nde sanatseverlerle buluşuyor.
'Engravist Sergisi' Trump Art Gallery'de! 9 Ekim - 6 Kasım 2017 Trump Art Gallery, 9 Ekim-6 Kasım 2017 tarihleri arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi'nin öncülüğünde düzenlenen 'Engravist Uluslararası İstanbul Gravürleri' sergisine ev sahipliği yapıyor!
'Yersiz Yersizlik' Trump Art Gallery'de 6 Eylül - 6 Ekim 2017 Tuval üzerine resmettiği simetrik imajlar ile dikkat çeken sanatçı Şinasi Göktürkler'in "Yersiz Yersizlik" adlı sergisi Trump Art Gallery'de sanatseverlerle buluşuyor.


HAKKIMIZDA

Türkiye'nin önde gelen kuruluşlarından Doğan Grup yatırımı olan Trump Alışveriş Merkezi, sınırsız alışveriş keyfinin yanı sıra gerçekleştirdiği etkinliklerle İstanbullular'ın öncelikli tercihleri arasında yer alıyor. Yerli ve yabancı en iyi markaların hizmet verdiği Trump Alışveriş Merkezi, alışverişle birlikte eğlence, yeme - içme alanları, sinema, tiyatro sahnesi, sergi salonu, özel çocuk katı gibi özellikleriyle öne çıkıyor.


DEVAMI

BASINDA BİZ

Yeni Birlik

TÜM HABERLER

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.