Deniz huzurdur, bilinmezliktir ve kimseye ait değildir... Başka bir dünyadır!
Ait olmadığımız o dünyaya misafir olarak gidip, döndüğümüz bir yolculuktur...
"Denizler Altında" koleksiyonumda sizlere ait olmadığımız o dünyadan birer pencere açarak yorumladım.
Deniz altının büyüleyici güzelliği, gizemli esrarengiz bilinmezliği, rengarenk dünyasının yanında derinlerdeki karanlık hali, maviyle yeşilin elli tonu ile muhteşem mercanlar ve deniz altı bitki örtüsü Denizler Altında 'Under The Seas' koleksiyonumun parçalarını oluşturdu. Deniz ve deniz altı beni öteden beri etkilemiştir. Çeşitli zamanlarda yaptığım dalışlarda bu dünyanın etkileyiciliği beni her defasında biraz daha içine çekti ve sonunda bu koleksiyonun ortaya çıkmasına ilham oldu. Koleksiyonu hazırlamamdaki bir diğer nokta ise denizlerin her geçen gün kirleniyor ve ekolojisinin bozuluyor olması. Akdeniz sahillerinin özellikle Türkiye kıyılarında yumurtlama evresini geçiren sevimli Caretta Caretta’ların nesli tükenmekte olan canlılar sıralamasında yer almasında bizlerin ciddi sorumluluğumuzun olması benim bu koleksiyonu hazırlamamda ayrı bir duygu yoğunluğu oluşturdu. Bir erişkin olarak geleceğe ne bırakıyoruz sorusunu hepimizin cevaplaması gerektiğini düşünüyorum. Yaşadığımız dünyaya daha iyi nasıl davranmalı, ne yapmalıyız? İnsan, hayvan dünyadaki her canlının yaşam hak ve özgürlüğünü yürekten savunan biri olarak bu koleksiyonun bir sosyal sorumluluk tarafının da olması gerektiğini düşündüm. Görüp duyduğumuz, bildiğimiz ama hayatın günlük mücadelesi içinde kaybolan bazı değerlerin korunması ve yaşatılması için de bir hatırlatma olmasını amaçladım.

Derin mavilerde buluşmak dileğiyle...

HAKKIMIZDA

Türkiye'nin önde gelen kuruluşlarından Doğan Grup yatırımı olan Trump Alışveriş Merkezi, sınırsız alışveriş keyfinin yanı sıra gerçekleştirdiği etkinliklerle İstanbullular'ın öncelikli tercihleri arasında yer alıyor. Yerli ve yabancı en iyi markaların hizmet verdiği Trump Alışveriş Merkezi, alışverişle birlikte eğlence, yeme - içme alanları, sinema, tiyatro sahnesi, sergi salonu, özel çocuk katı gibi özellikleriyle öne çıkıyor.


DEVAMI

BASINDA BİZ

Yeni Birlik

TÜM HABERLER

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.