Resim Sergisi
La Harmonia Del Contrastes Zıtlıkların Uyumu

Resmin genel kurallarından biri olan resim içi asimetri her zaman ilgimi çekmiştir. Evet, bir resme ilk baktığımızda hoşumuza giden ilk şey belki de simetrik olmasıdır; ancak sanat eseri diyebileceğimiz her resmin içine girip, detaylarına, figüratif bir resimse figürlerin duruş şekillerine baktığınızda, o eserin içindeki asimetriyi görmek ve bu asimetrilerin toplamında göze hoş gelen bir eser ve simetri olduğunu  anlamak beni daima heyecanlandırmıştır.

Spatula ve yağlı boyanın gücüyle bu asimetriyi ve zıtlıkları hem renk hem de doku olarak her spatula darbesinde gerçekleştirmeye çalışıyorum. Mikro ölçekte zıt renklerin ve zıt spatula hareketlerinin, makro olarak bakıldığında göze hoş gelen bir simetri ve uyum yakalayabilmesi için uğraşıyorum. Her zaman, üzerinde yaşadığımız Yerküre’nin ve insanoğlunun kendisinin de zıtlıklarla dolu olduğunu ve bu zıtlıklar olmasa buranın sıkıcı bir yer olabileceğini düşünmüşümdür. Sergi isminin neden İspanyolca olduğuna gelince; bahsettiğim zıtlıkları (kontrastları) birçok İspanyol ressamda ve özellikle Picasso’da gördüm ve onları hatırlatması umuduyla sergiye İspanyolca bir isim vermek istedim.

Kalın yağlıboya ve spatulanın birleşmesiyle bolca dokusu olan resimleri birebir ilk gören sanatseverler resme dokunmak ve ellerini resmin üzerinde dolaştırmak istiyorlar. Bu da benim için çok varoluşsal bir tatmin yaratıyor, zira insanoğlu olarak belli bir süre sonunda buradan ayrılacağız ancak bu resimler varlığını sürdürecek. Yaparken tek tek kardığım ve değdiğim boyaya şimdi ve sonra başka insanlar değecek ve dokunacak; bu da belki bana sonsuz bir varoluş sağlayacak. Bu sergiyi gezecek olanlara bu duyguyu geçirebilmek umuduyla

HAKKIMIZDA

Türkiye'nin önde gelen kuruluşlarından Doğan Grup yatırımı olan Trump Alışveriş Merkezi, sınırsız alışveriş keyfinin yanı sıra gerçekleştirdiği etkinliklerle İstanbullular'ın öncelikli tercihleri arasında yer alıyor. Yerli ve yabancı en iyi markaların hizmet verdiği Trump Alışveriş Merkezi, alışverişle birlikte eğlence, yeme - içme alanları, sinema, tiyatro sahnesi, sergi salonu, özel çocuk katı gibi özellikleriyle öne çıkıyor.


DEVAMI

BASINDA BİZ

Yeni Birlik

TÜM HABERLER

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.