'Dokuz sanatçıdan anlamlı sergi' 'KADIN: DÜN, BUGÜN, YARIN' sergisi Mart ayında Trump'ta...

Trump Art Gallery, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü onurlandırmak üzere dokuz sanatçının eserleri yoluyla kadınlığa dair yaklaşımlarının yansıması 'Kadın: Dün, Bugün, Yarın' adlı karma sergiye ev sahipliği yapıyor. Sergi 5 Nisan tarihine kadar sanatseverlerle buluşacak.

Trump Alışveriş Merkezi'nde yer alan Trump Art Gallery, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü onurlandırmak üzere dokuz sanatçının buluştuğu 'Kadın: Dün, Bugün, Yarın' adlı karma sergi için kapılarını açıyor.

Kadın; dünü, bugünü ve yarını var etmektedir. Aynı zamanda doğanın aynası gibidir. Besler, barındırır, yaşam verir. İnsan neslinin sürekliliğini, doğurduğu bebeğini göğüslerindeki sütle besleyip hayata katarak sağlayan kadın, insanlık tarihinde tanrıçalık sıfatını haklı şekilde kazanmıştır. Manevi bir güç olan tanrıçalıktan, ataerkil düzende sosyal bir varlık olmaya uzanan meşakkatli yolda yılmadan yürüyen kadın, tüm gücüyle geri dönmektedir. Kadının değerini bilen, kadının yetilerini, sezgilerini kullanmasına müsaade eden toplumların çok daha kısa sürede refah düzeyine geldiği açıktır. Bu bilinçle günümüzde kadın haklarını savunmak sadece kadınların değil, kadın ve erkeğin ortak paydası haline gelmiştir. Merhamet, fedakarlık, sabır, zarafet, güzellik, yaratıcılık, hayal gücü, duygusallık gibi değerler, sağlam, istikrarlı, güçlü, cesur, koruyucu, analitik olmak gibi sıfatlar ile onda pekişmektedir.

Kadınlığa dair yaklaşımların yansıtıldığı 'Kadın: Dün, Bugün, Yarın' karma sergisinde; Burcu Özyonar Çırak, Elif Çelebi, Gökhan Gümülcine, Lütfiye Kösten, Mahmut Can Akagündüz, Nilüfer Topal, Şinasi Göktürkler, Şulegül Bektaş ve Ümit Gündoğ olmak üzere dokuz sanatçı eserleriyle yer alıyor.

Küratörlüğünü Kenan Bahadır Derre'nin üstlendiği sergi, tarihine kadar Trump Alışveriş Merkezi B3 katında bulunan Trump Art Gallery'de ziyaret edilebilir.

HAKKIMIZDA

Türkiye'nin önde gelen kuruluşlarından Doğan Grup yatırımı olan Trump Alışveriş Merkezi, sınırsız alışveriş keyfinin yanı sıra gerçekleştirdiği etkinliklerle İstanbullular'ın öncelikli tercihleri arasında yer alıyor. Yerli ve yabancı en iyi markaların hizmet verdiği Trump Alışveriş Merkezi, alışverişle birlikte eğlence, yeme - içme alanları, sinema, tiyatro sahnesi, sergi salonu, özel çocuk katı gibi özellikleriyle öne çıkıyor.


DEVAMI

BASINDA BİZ

Yeni Birlik

TÜM HABERLER

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.