Resim Sergisi
Çünkü'süz Bekleyiş

Mekân, olay ve hikâyelerin yaşandığı bir atmosferdir. Resimde mekânın/atmosferin varlığını göstermek ya da işaret etmek metafizik tartışmalara yol açmaktadır. İnsanlar/figürler mekâna varlıklarıyla gerçeklik katar yani mekânı somutlaştırır. Öte yandan Beşir Bayar’ın resimlerinde kurgulanan mekânda perdeler, dikitler, kapılar ve onların ötesinden sızan ışık gizemi çağırır ve öteyi merak ettirir. Bununla birlikte uzayan gölgeler mekân içinde mekân yaratır.

Hikâyeleri/olayları yaşayan insan mekânla etkileşim içerisindedir. Resimdeki mekânsal kurgularda, mekân içine mekân ve bu mekânlarda var olmayı bekleyen insan sonsuz bir döngü içerisindedir. Bu gizemli mekânlarda olayın başlangıç/sonucundan çok, mekânla insanın irade/li/siz bekleyişi işaret edilmektedir. 

HAKKIMIZDA

Türkiye'nin önde gelen kuruluşlarından Doğan Grup yatırımı olan Trump Alışveriş Merkezi, sınırsız alışveriş keyfinin yanı sıra gerçekleştirdiği etkinliklerle İstanbullular'ın öncelikli tercihleri arasında yer alıyor. Yerli ve yabancı en iyi markaların hizmet verdiği Trump Alışveriş Merkezi, alışverişle birlikte eğlence, yeme - içme alanları, sinema, tiyatro sahnesi, sergi salonu, özel çocuk katı gibi özellikleriyle öne çıkıyor.


DEVAMI

BASINDA BİZ

Yeni Birlik

TÜM HABERLER

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.